Je nutné nainstalovat Flash player

Měnič pro požární aplikaceNovinka.png

cover – 1[2].jpg

V současné době se stále častěji setkáváme s požadavky na záložní napájení asynchronních motorů určených pro pohon např. požárních ventilátorů, čerpadel, atd. (dále jen motorická zátěž) ze zdrojů UPS.

 

Při řešení problematiky je nutno vzít v úvahu řadu následujících skutečností:

  • Asynchronní motor s kotvou nakrátko je nejrozšířenější pohonnou jednotkou a to zejména pro svoji jednoduchost, provozní spolehlivost a nízké investiční náklady. Tyto motory však mají i určité nevýhody, a to především obtížnou regulaci rychlosti otáčení a velký záběrný proud při přímém připínání na síť (4-7 x In).
  • Střídače na výstupu většiny zdrojů UPS mají velmi omezenou proudovou přetížitelnost.

Při spouštění motorické zátěže pouze z Aku-baterií zdroje UPS (v nepřítomnosti síťového napájení, kdy není k dispozici elektronický obtok zdroje UPS) může dojít vlivem přetížení k odpojení zdroje.

 

Rozhodujícím kritériem pro návrh vhodného typu zdroje UPS není jmenovitý výkon zálohované motorické zátěže, ale velikost záběrného proudu při jejím rozběhu.

 

Na trhu jsou v současné době 3 varianty řešení:

  1. Klasické řešení (přímé připojení motoru na výstup zdroje UPS)
  2. Řešení s použitím standardního frekvenčního měniče
  3. Použití záložního zdroje UPS ve spojení se speciálním frekvenčním měničem S100/M od firmy Frecon.

 

1) Klasické řešení (přímé propojení motoru na výstup zdroje UPS)

Při klasickém řešení (přímé připojení motorické zátěže na výstup zdroje UPS) musí být tudíž tento zdroj několikanásobně výkonově předimenzován, a to pouze na krátký okamžik rozběhu motoru pro pokrytí záběrného proudu.

Toto řešení je však velice neekonomické.

2) Řešení s použitím standardního frekvenčního měniče (Připojení motoru přes frekvenční měnič na       výstup zdroje UPS)

V poslední době se rozmáhá použití kombinace: zdroj UPS - frekvenční měnič - motor. Frekvenční měnič pro řízení asynchronních motorů totiž umožňuje změnou frekvence do statoru motoru efektivní regulaci otáček motoru a vhodným nastavením parametrů (přizpůsobením měniče charakteru zátěže) i zejména omezení záběrových proudů. Výsledkem je pak velmi značné snížení potřebného výkonu zdroje UPS a s tím související snížení pořizovacích nákladů na tento zdroj.

Je však třeba říci, že tuto soustavu je nutno dále doplnit speciálním rozvaděčem vybaveným příslušnou automatikou pro spuštění požárních ventilátorů při vyhlášení požáru a obvody umožňujícím připojení požárních tlačítek, signálu od EPS objektu, případně též požárních klapek a dalších pomocných požárních zařízení.

 3) Řešení s použitím speciálního frekvenčního měniče S100/M od firmy Frecon

Vzhledem k mnohaletým zkušenostem jak s vývojem a výrobou frekvenčních měničů, tak s problematikou elektrických pohonů a zdrojů UPS, vyvinula společnost FRECON ve spolupráci s LSIS speciální frekvenční měnič S100/M pro řízení asynchronních motorů požárních zařízení.

Bez názvu-2.jpg 

 

Oproti předcházejícímu řešení s použitím standardního měniče má již měnič S100/M integrovánu automatiku pro spuštění požárních ventilátorů včetně obvodů pro přímé připojení požárních tlačítek, signál od EPS a dvou pomocných zálohovaných výstupů (1x230V). Měnič je též vybaven funkcí „Provětrávání“, která umožňuje běžné použití měniče s možností řízení otáček požárního ventilátoru pomocí analogového vstupu (0-10V). Požární ventilátor tak může být využit i pro běžné odvětrání v době, kdy není požárně aktivován. Požární funkce je samozřejmě vždy automaticky nadřazena! 

schema-1.jpg

Měnič pro požární aplikace S100/M - leaflet

COPYRIGHT © 2020

 VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

Tento server je jak v části tak v celku autorským dílem. Výhradní práva na veškeré materiály jsou majetkem provozovatele. Všechna práva vyhrazena. Žádná část tohoto webu, není-li uvedeno jinak, v celku ani v části nesmí být kopírována nebo jinak reprodukována bez výslovné souhlasu provozovatele. 

stažený soubor.png

체코에서 인버터를 생산/공급하는 업체인 FRECON inc.는motor및 인버터, Soft starter, 산업 자동화 제품을 체코 내에서 생산/공급하기 위해 1993 년에 설립되었습니다.

자체적인 인버터 생산은 2006 년에 끝났으며, 이후 이탈리아 유통 업체를 통해 한국산 인버터를 수입하기 시작했습니다.

 그리고 4년 뒤인 2010 년 6 월부터 FRECON inc.는 LS 산전의 인버터, PLC, HMI 및 서보 드라이브를 체코 및 슬로바키아 공화국에 판매하는 Direct distributor가 되었습니다.

저희는 완벽한 기술 지원을 제공 할 준비가 되어 있으며, 체코 및 슬로바키아 주재하는 귀사와 LS산전 사이의 중개자가 될 것입니다. 

Výhradní zastoupení pro ČR a SR

www.lsis.com


logo4.png

 Kontakty:

FRECON, spol. s r.o.
Hodkovická 115
142 00 Praha 4
Česká republika

Email: info@frecon.cz

Tel.: + 420 241 713 244
Tel.: + 420 241 713 245
Fax: + 420 241 721 052

IČO: 61246743
DIČ: CZ61246743

„Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.“